Prezenty świąteczne

Jakie upominki świąteczne warto kupić dziecku?

Dorośli bardzo często zastanawiają się, jakie upominki świąteczne (https://www.taniaksiazka.pl/Prezenty) można kupić dziecku. Jest to oczywiście trudne zadanie, ponieważ obecnie na rynku dostępnych jest stosunkowo dużo ciekawych przedmiotów, co znacznie utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Doskonałym rozwiązaniem może być książka. Na jaką pozycję warto się zdecydować?

Opowieść pod choinkę, tłumaczenie Wanda Chotomska, wyd. Egmont

Należy mieć świadomość, że jest to wyjątkowa pozycja o świętach dla dzieci. Bohaterami książki są zwierzęta, które przygotowują się do ubierania choinki. Godny uwagi jest fakt, że w książce znajduje się stosunkowo mało tekstu. Oznacza to tym samym, że będzie to świetne rozwiązanie dla trzyletnich dzieci. Do atutów pozycji koniecznie trzeba zaliczyć fantastyczne ilustracje, a także świetne tłumaczenie Wandy Chotomskiej.

Wigilia Małgorzaty, India Desjardins, wyd. Dwie siostry

Jest to jedna z najlepszych książek, jaką można kupić dziecku na święta. Warto wiedzieć, że pozycja porusza opowieść o tym, że podczas Wigilii mogą dziać się różnego rodzaju cuda. Ponadto autorka będzie nie tylko i wyłącznie wzruszała czytelnika, ale również skłaniała go do przemyśleń, iż święta nie będą u wszystkich ludzi niezwykle radosnym czasem. Bohaterka książki – Małgorzata, będzie spędzała całe święta samotnie. W pewnym momencie jednak zdarzy się sytuacja, która odmieni całe jej dotychczasowe życie. Ogromnym atutem pozycji są także niezwykłe ilustracje.

Prezent dla Cebulki, Frida Nilsson, wyd. Zakamarki

Jest to bardzo wzruszająca opowieść, która została napisana w dwudziestu pięciu rozdziałach. Warto wiedzieć, że książkę można bez żadnego problemu czytać od 1 grudnia, aż do świąt. W momencie, gdy będzie zbliżało się Boże Narodzenie, główny bohater będzie miał tylko dwa marzenia. Chciałby otrzymać rower, a także spotkać się ze swoim tatą. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że według mamy wspomniany produkt jest zbyt drogim prezentem. Ponadto kobieta nie jest zainteresowana odnalezieniem taty. Cebulka jednak postawił na swoim i zajął się tematem. Co z tego wyszło?

Księga Bożego Narodzenia, Émilie Beaumont, wyd. Skokowski

Jest to doskonała pozycja przede wszystkim dla najmłodszych dzieci. Zawiera bowiem bardzo dużą liczbę informacji związanych ze świętami. Warto zatem bardzo dokładnie zapoznać się ze zwyczajami, a także historiami dotyczącymi tego niezwykłego czasu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w książce znajduje się mnóstwo przepisów świątecznych czy pomysłów na dekoracje. Pozycję można bez problemu znaleźć w bibliotece.

Boże Narodzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com