Prezenty świąteczne

Co kupić mężczyźnie na święta?

Upominki świąteczne dla mężczyzn mogą mieć różną formę. Wszystko bowiem zależy od tego, co sam pan lubi. Zawsze należy wziąć pod uwagę preferencje danej osoby, aby wiedzieć, że podarunek w odpowiedni sposób będzie spełniał swoje role. Wśród pomysłów na prezent dla mężczyzn znaleźć się mogą książki.

“Trupia farma”

To książka dla ludzi o mocnych nerwach, którzy nie boją się prawdziwych, mrocznych faktów. Bill Bass zaprasza do tego, aby poznać dość niezwykłe, realnie istniejące miejsce znajdujące się w stanie Tennessee. Oficjalnie jego nazwa brzmi Ośrodek Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. W skrócie mówiąc jest to Trupia Farma. Wszystko przez to, że na olbrzymim obszarze znaleźć można zwłoki w różnym stanie rozkładu. Za ten ośrodek naukowy, jak się o nim mówi, obecnie odpowiedzialny jest doktor William Bass, który na co dzień pracuje w tym miejscu. Jeżeli ktoś przeszedł by się po tym miejscu, to w różnych miejscach natknąłby się na zwłoki, które są zakopane, zalane, częściowo na powierzchni, częściowo pod ziemią, poćwiartowane, schowane w bagażniku samochodu, itd. Można by wymieniać długo, ale sens jest taki, że prowadzone są tu badania, które mają na celu pomoc w antropologii, w pracy policji. Swoje naukowe spostrzeżenia Bass zawsze bardzo wnikliwie analizuje i opisuje, dzięki czemu takie dziedziny, jak anatomia, medycyna sądowa i kryminalistyka mogły się znacznie posunąć do przodu. Warto poznać to specyficzne, bardzo mroczne, ale jednocześnie interesujące miejsce.

“Sekretne życie drzew”

Książka o życiu drzew – tak można powiedzieć by o tym, co Peter Wohlleben funduje swoim czytelnikom. Tylko, że chyba nikt nie byłby zainteresowany kolejnym podręcznikiem do przyrody. Bo uwaga – tym ta książka nie jest. Tak naprawdę Peter prowadzi swoje badania nad drzewami, które rodzą się i wzrastają, puszczając piękne korzenie. Tylko, że nadchodzi kiedyś ich czas. Obumierają, są wycięte, a na ich miejsca pojawiają się kolejne pokolenia i tak w kółko. Czy taki proces coś nam przypomina? Oczywiście, że tak. Bowiem to samo dzieje się u człowieka, który rośnie, dojrzewa, rodzi/płodzi dzieci,wchodzi w okres przekwitania i umiera. I tak w kółko. W ten sposób świat zmienia się już od wielu setek lat. Jak więc widać człowiek ma z naturą o wiele więcej wspólnego, niż na początku by sądził. Warto przeczytać rozważania autora, dzięki czemu będzie można lepiej uświadomić sobie pewne sprawy i być może wprowadzić zmiany na lepsze w swoim życiu.

Boże Narodzenie obraz autorstwa freepik - pl.freepik.com