Prezenty świąteczne

Jakie upominki świąteczne wybrać?

Warto mieć świadomość, że obecnie wybór upominków świątecznych jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jakimi kwestiami powinno się kierować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czy książki będą świetnym rozwiązaniem na upominki świąteczne ze strony www.taniaksiazka.pl?

Goście na Boże Narodzenie

Należy zdawać sobie sprawę, że większość osób uwielbia niesamowitą serię przygód staruszka Pettsona, a także kota Findusa. Warto wiedzieć, że Sven Nordqvist napisał także dwie świetne książki dotyczące świąt. W pozycji “Goście na Boże Narodzenie” główny bohater niestety złamał nogę, przez co nie był w stanie przygotować świąt. Oczywiście zaistniałą sytuacją bardzo rozczarowany był Findus. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że ogromną życzliwością wykazali się sąsiedzi, którzy podjęli decyzję nie tylko i wyłącznie o odwiedzeniu staruszka, ale również przyniesieniu bardzo dużej ilości jedzenia. Godny uwagi jest również fakt, że główny bohater mimo złamanej nogi przeżył zarówno najradośniejsze, jak i najmniej samotne święta od lat. Książka przywraca wiarę w drugiego człowieka.

Niezwykły Święty Mikołaj

Warto wiedzieć, że jest to jedna z ulubionych świątecznych pozycji. Warto zaznaczyć, że jest ona znacznie grubsza w porównaniu do pozostałych części „Pettsona i Findusa”. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że główny bohater obiecał Fidusowi, iż Święty Mikołaj przyniesie mu prezent. Pettson dostrzegł jednak niesamowity entuzjazm swojego przyjaciela i nie był w stanie później powiedzieć mu, że wspomniany Święty Mikołaj nie istnieje. Podjął zatem decyzję o skonstruowaniu mechanicznego Mikołaja z drewna. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w książce przedstawiane są kolejne etapy budowy Mikołaja. Oczywiście bohaterowi będą towarzyszyły różnego rodzaju przeciwności losu. Wynikają one oczywiście z wytrwałości i dużego zaangażowania Pettsona. Godny uwagi jest również fakt, że zakończenie pozycji jest magiczne i tajemnicze.

8+2 i Pierwsze Święta

Jest to trzeci tom serii o niezwykłych przygodach wielodzietnej i zwariowanej rodziny. W jej skład wchodzą bowiem: tata, mama, babcia, Marta, Mina, Maren, Morten, Mona, Milly, Mads, Martin. Pozycja opowiada o pierwszych Świętach całej rodziny w niezwykłym leśnym domku. Godny uwagi jest fakt, że aspekty religijne zostały ograniczone do minimum. Pojawiła się jednak bardzo interesująca tradycja kaszy z migdałem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to rodzinna książka. W książce można znaleźć optymizm, miłość, ciepło czy szacunek.

Boże Narodzenie zdjęcie freepik - pl.freepik.com